Zamknij

Posłowie pytają Morawieckiego o obwodnicę Strzelna

11:50, 20.11.2019 | m.t.
Skomentuj
REKLAMA

Posłanka Koalicji Obywatelskiej z Inowrocławia zabrała głos na mównicy sejmowej w trzech sprawach. Jedną z nich był temat obwodnicy Kruszwicy i Strzelna. Temat budowy inwestycji poruszył także poseł Jan Szopiński (Lewica) na prośbę radnego powiatu Tomasza Krzesińskiego.

Magdalena Łośko dopytywała premiera o trzy kwestie.Jedna z nich dotyczyła zaciągnięcia przez państwo polskie kredytu z Funduszu Rezerwy Demograficznej, która może zdaniem posłanki odbić się negatywnie na emeryturach wielu Polaków.

Posłanka poruszyła także na mównicy temat obwodnicy Strzelna.

- Kiedy rozpoczną się prace projektowe o obwodnicę Strzelna, która miała zostać wpisana w program 100 obwodnic. Pytam o to dlatego, że GDDKiA informowała, że obwodnicy nie będzie, a jedynie przebudowa ronda - mówiła Łośko.

Posłanka oprócz Strzelna poruszyła też temat Kruszwicy

- Kiedy rozpoczną się prace projektowe nad przebudową obwodnicy Kruszwicy. Obecnie transport ciężarowy zarówno w Strzelnie, jak i w Kruszwicy przebiega przez centrum obu, tych dwóch ważnych w kujawsko-pomorskim miast - dodała posłanka.

Swoje wystąpienie w sprawie obwodnicy Strzelna zaliczył także poseł Jan Szopiński na prośbę radnego powiatu mogileńskiego Tomasza Krzesińskiego.

 

(m.t.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz