Zamknij

Przyłapani na kłusownictwie. Wpadli na gorącym uczynku

12:36, 01.04.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzelnie prowadzą postępowanie dotyczące nielegalnego połowu ryb na Jeziorze Pakoskim. 

Sprawa dotyczy 24 i 37-latka, którzy zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Obydwu mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (27.03.2021) funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej patrolowali Jezioro Pakoskie w rejonie miejscowości Rzadkwin. 

Około godziny 21:00 zauważyli dwóch kłusowników, którzy za pomocą sieci typu wonton odławiali nielegalnie ryby na szkodę gospodarstwa rybackiego. Strażnicy ujęli mężczyzn na gorącym uczynku i powiadomili miejscowy komisariat policji. 

Sprawcami okazali się 24-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego i 37-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 14 sztuk sieci oraz 180 kg skłusowanych ryb różnych gatunków, w większości sandaczy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za kłusownictwo. Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym za poławianie ryb nie będąc do tego uprawnionym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd z pewnością zdecyduje o przepadku rzeczy, które służyły do popełnienia przestępstwa. (KPP Mogilno)

[ALERT]1617273364409[/ALERT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%