Zamknij

66-letni mieszkaniec Inowrocławia zatrzymany w Strzelnie. Mimo zakazu kierowania wybrał się w podróż autem

22:14, 09.09.2019 | M.T.
Skomentuj
REKLAMA

 

Do zdarzenia doszło 5 września na terenie Strzelna. Służbę w mieście pełnili akurat policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. 

- Około godziny 9:30 zatrzymali na ulicy Kościuszki pojazd marki Volkswagen Caddy, gdyż kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 66 – letni mieszkaniec Inowrocławia w lipcu tego roku utracił na 3 miesiące swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Od tego momentu mężczyzna nie miał prawa kierować samochodem - informuje asp. Tomasz Bartecki.

Okres, na który będzie miał zatrzymane prawo jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Oprócz tego odpowie za prowadzenie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci skierowali wniosek w tej sprawie do sądu o jego ukaranie.

- Jeżeli i tym razem 66 - latek złamie zakaz, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. Wtedy jego przywrócenie wiązać się będzie z koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienie do kierowania pojazdami - podaje Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie.

[ALERT]1568060034577[/ALERT]

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz