Zamknij
REKLAMA

Mogileński Dom Kultury zaprasza do napisania opowiadania do projektu "Wszystko przed nami"

19:52, 07.01.2021 | MDK, MT
Skomentuj

Mogileński Dom Kultury zaprasza do projektu, którego celem jest stworzenie (napisanie) opowiadania lub powieść przez mieszkańców gminy Mogilno. Do stworzonego początku i charakterystyki bohaterów, zainteresowani mogą tworzyć tekst opowieści. Propozycje kontynuacji tekstu będzie można przesyłać na specjalnie utworzony adres e-mail.

- Codziennie w dni robocze do godz. 13:00 będzie publikowany fragment wybrany z nadesłanych propozycji. Teksty, które będą zawierały wulgaryzmy nie będą brane pod uwagę. Publikowany będzie jeden fragment wybrany z nadesłanych materiałów. Każdy nadesłany tekst musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz nr telefonu. W trakcie tworzenia utworu nie będą publikowane żadne dane osobowe. W momencie, gdy utwór zostanie ukończony istnieje możliwość wydania go w formie drukowanej, wtedy dopiero redakcja zapyta o zgodę na publikację danych - informuje Mogileński Dom Kultury.

Na uczestników czekają nagrody – niespodzianki. Osoba do kontaktu Leszek Bukowski tel.: 505 126 630.

„TROCHĘ ZIMY W ŚRODKU LATA”

Opis głównych postaci:

1. Natalia – 17 lat, wysoka, szczupła blondynka, wysportowana, dobrze zapowiadająca się snowbordzistka, mistrzyni kadry juniorów.

2. Paulina – mama Natalii, 39 lat, pracownica banku, wysoka, szczupła blondynka,

3. Krzysztof – nieżyjący ojciec Natalii, 42 lata, właściciel firmy consultingowej, zginął w wypadku samochodowym (postać do retrospekcji)

Krótki zarys początku fabuły:

Natalia jechała z ojcem samochodem na zawody snowboardowe. Gdy już byli niemal na miejscu, pirat drogowy wymusił pierwszeństwo i ich samochód dachował. W wypadku zginął Krzysztof, a Natalia trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Obrażenia kręgosłupa spowodowały, że Natalia ma porażone nogi i ląduje na wózku inwalidzkim. Na szczęście obrażenia kręgosłupa nie muszą być trwałe, jest nadzieja, że leczenie i rehabilitacja pozwolą Natalii wrócić do normalnego życia, a być może do kontynuowania kariery sportowej.

Powrót do funkcjonowania bez wózka inwalidzkiego nastąpi latem, stąd tytuł: „Trochę zimy w środku lata”.

Natalia ma też koszmar senny, który się powtarza, lecz gdy się budzi, nie pamięta nic z koszmaru.

Początek:

Kolejny raz obudziła się w nocy, cała zlana potem. Jej krzyk obudził Paulinę, która przybiegła do jej pokoju.

Natalio, co się stało, córeczko?

Teksty nadsyłamy na adres: [email protected]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%