Zamknij

Dwa kluby z Mogilna otrzymały dotację na  sportową działalność

22:45, 02.06.2021 | MT
Skomentuj

Poznaliśmy wyniki dotacji w ramach Programu Klub 2021. Łącznie jest to kwota 25 tysięcy złotych.

Decyzja ministra o zwiększeniu nakładów na Rządowy Program Klub z planowanych 40 mln sprawiła, że dofinansowanie otrzymało 5131 klubów sportowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym 3966 jednosekcyjnych i 1165 wielosekcyjnych. Po raz pierwszy w historii programu wsparcie trafia do ponad 5 tysięcy klubów.

- Cieszę się, że do wielu kujawsko-pomorskich klubów sportowych trafi wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu Klub. Rozwój sportu i w ogóle sprawności ruchowej młodych ludzi jest jednym z naszych priorytetów, zwłaszcza po okresie ścisłego lockdownu, kiedy aktywność fizyczna była mocno ograniczona. Program Klub ma wyjątkowe znaczenie z punktu widzenia mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do obiektów sportowych jest trudniejszy niż w dużych miastach – podkreśla wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W Mogilnie z programu Klub skorzystały dwa podmioty. Kwotę 10 tysięcy złotych otrzyma Klub Sportowy ULKS "Wicher", a 15 tysięcy złotych KS Strefa Sztuk Walki w Mogilnie. 

[ZT]872[/ZT]

[ZT]870[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%