Chęć sięgnięcia po Koronę i wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej Grand Prix to możliwość podjęcia sportowego wyzwania, walki o wyniki i formę przez cały rok. Starty w kolejnych biegach będą też niecodzienną okazją do zwiedzenia różnych zakątków naszego regionu. Idea organizacji Grand Prix powstała 15 lat temu z inicjatywy Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. „Wielkopolska – tu się biega!” – niech to hasło przyświeca wszystkim uczestnikom podczas startów.
Udział w Grand Prix i kolekcjonowanie kolejnych startów to ciekawy sposób na sportowe biegowe zwiedzanie Wielkopolski. Na terenie całego województwa poszczególne półmaratony mają swój własny charakter. Jedne są większymi imprezami, z tysiącami uczestników, jak Poznań, Piła czy Grodzisk. Ale są też biegi bardziej kameralne, z lokalnym klimatem, świetną organizacją i – co warto podkreślić – ciekawymi trasami.
– Polecamy właśnie taką formę odkrywania klimatu naszej małej biegowej wielkopolskiej ojczyzny – mówi Agnieszka Korpal ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventure, operatora projektu.
Kto otrzyma Koronę?
Na Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie składa się łącznie czternaście biegów. Aby wziąć udział w Grand Prix, należy wystartować w minimum siedmiu biegach półmaratońskich z listy tych, które tworzą tegoroczny cykl. Klasyfikacja biegaczy będzie automatyczna, co oznacza, że nie są wymagane dodatkowe zapisy czy opłaty.
Ci z najlepszymi wynikami zostaną wyłonieni w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn oraz w kilku kategoriach wiekowych. Dodatkowo, jeśli dany zawodnik ukończy dziesięć biegów, otrzyma Koronę Brązową za 2025 rok. Wytrwali biegacze, którzy mają już na swoim koncie Korony z poprzednich lat, mogą powalczyć o kolejne sportowe trofea: Koronę Srebrną i Koronę Złotą.
Na koniec cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie odbędzie się Uroczysta Gala, na której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.
Zachęcamy wszystkich, aby nie skupiali się tylko na walce o Koronę. Udział w mniejszym wyzwaniu, czyli klasyfikacji Grand Prix, także jest sportowym i prestiżowym wyczynem, okazją do sprawdzenia się i motywacją do treningów. Warto podkreślić, że trzeba mieć niesamowitą formę biegową i determinację przez cały rok, by ukończyć siedem wymaganych biegów – podsumowuje Anna Kautz ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventure, operatora projektu.
Najbliższe starty zaplanowane są m.in. w Mogilnie/Trzemesznie, Jarocinie, Tarnowie Podgórnym i Grodzisku. Więcej informacji na temat biegów, terminów, a także szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie: https://grandprix-wielkopolski.pl
Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie jest realizowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Drugi rok z rzędu rolę operatora projektu pełni Stowarzyszenie Poco Loco Adventure.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz