Zamknij

Ptasia grypa znów w Polsce. Ważna Informacja dla hodowców drobiu

09:29, 14.01.2020 | m.t.
Skomentuj
REKLAMA

W związku z wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

Jak podaje WIW Bydgoszcz drób należy przechowywać w zamknięciu, aby uniemożliwić kontakt z dzikim ptactwem. Przechowywać paszę w pomieszczeniach zamkniętych lub pod szczelnym przykryciem uniemożliwiającym kontaktz dzikim ptactwem. 

Karmić i poić drób w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie dzikie ptactwo dostępu nie ma. Stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne oraz po każdym kontakcie z ptactwem dzikim dokładnie umyć ręce.

Stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków w których utrzymywany jest drób.

- Pamiętaj o zgłaszaniu niezwłocznie do odpowiednich osób i instytucji (lekarz weterynarii prywatnej praktyki, powiatowy lekarz weterynarii, wójt, komisarz, burmistrz prezydent miasta) podejrzenie wystąpienia choroby zakaźnej drobiu - podaje WIW Bydgoszcz.

Objawy kliniczne wysoce zjadliwej grypy ptaków HPA1 u drobiu

Zwiększona śmiertelność, znaczący spadek pobierania paszy i wody, objawy nerwowe, biegunki, nagły spadek nieśności, niezborność ruchów, duszności, paraliż nóg i skrzydeł, skręt szyi. 

(m.t.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz