Zamknij

Starosta Bartosz Nowacki do mieszkańców: Proszę o zachowanie wzmożonej czujności wobec samochodów ciężarowych do przewozu odpadów

00:25, 14.02.2020 | M.T.
Skomentuj
REKLAMA

Sprawa śmieci w miejscowości Bronisław oburza i irytuje mieszkańców. Problem z tak dużą ilością śmieci mają jednak samorządy, na które spada konieczność ich uporządkowania.

Sprawa śmieci w miejscowości Bronisław jest prawdopodobnie powiązana ze sprawą podrzucenia odpadów w podkruszwickich Polanowic. Z relacji mieszkańców wynika, że oba zdarzenia miały miejsce mniej więcej w tym samym czasie.

Dzisiaj dokonano zrzutu śmieci na terenie naszego powiatu Mogileńskiego w miejscowości Bronisław oraz na terenie powiatu Inowrocławskiego w Polanowicach. Proszę o zachowanie wzmożonej czujności na wobec samochodów ciężarowych samowyładowczych do przewozu odpadów zwłaszcza w miejsca odosobnionych z łatwym dojazdem - zaapelował starosta powiatu mogileńskiego Bartosz Nowacki.

Problem jest duży i nagminny w Polsce. Przestępczy proceder podrzucania odpadów jest obecny w całym kraju. W ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce w Morgach na terenie gminy Kruszwica. Wówczas mieszkańcy w porę zawiadomili o sprawie Urząd Miejski i inne służby. Przestępczą akcję udaremniono.

Jeżeli zauważycie drodzy mieszkańcy nieprawidłowości i dziwny ruch samochodów ciężarowych w miejscach ustronnych proszę o zgłaszanie informacji na Policję lub do Staży Miejskiej. Nasze służby starostwa powiatowego były na miejscu po zgłoszeniu faktu odkrycia przez właściciela terenu nielegalnego wysypiska - dodaje starosta.

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz