Zamknij

MZ: 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Pierwszy przypadek na terenie powiatu mogileńskiego

09:44, 28.03.2020 | autorka: Daria Porycka dap/ ozk/mt
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował resort.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Spośród 1436 osób zakażonych koronawirusem, 16 zmarło.

Szczegółowych informacji na temat zakażonych w naszym województwie kujawsko-pomorskim udzielił KPUW w Bydgoszczy. Jedna z osób jest mieszkańcem powiatu mogileńskiego.

- Trzydziesta czwarta osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego, przebywa w  Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry. Trzydziesta piąta osoba to kobieta w sile wieku z powiatu nakielskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jej stan jest dobry. Trzydziesta szósta osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry. Trzydziesta siódma osoba to mężczyzna w starszym wieku z powiatu bydgoskiego, przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, jego stan jest średni stabilny - podaje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

(autorka: Daria Porycka dap/ ozk/mt)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz