Zamknij

Studia prawnicze w WSAiB – pięcioletnie studia magisterskie dla ambitnych

09:28, 03.06.2019 | materiały partnera

Studia prawnicze stanowią jedyny sposób, aby zdobyć jeden z zawodów prawniczych, które są jednocześnie synonimem prestiżu, rozwoju zawodowego i możliwości osiągania ponadprzeciętnych zarobków. Wszelkie szczegóły nt. pięcioletnich studiów prawniczych są dostępne na stronie uczelni https://wsaib.pl/kandydaci/piecioletnie/prawo

Prawo w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Trójmieście

Studia na kierunku Prawa w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni to pięcioletnie studia magisterskie. Gdańsk i Sopot to miasta, z których jest również blisko na tę uczelnię wyższą. Ponadto na trójmiejskiej uczelni odbywają się także studia zaoczne. Gdynia jako siedziba WSAiB posiada dogodne połączenia komunikacyjne i zapewnia atrakcyjne i najbardziej popularne kierunki studiów. Trójmiasto może poszczycić się uczelnią na najwyższym poziomie, a studia licencjackie można kontynuować – wybierając jeden z kierunków proponowanych studiów magisterskich.

Studia prawnicze – jeden kierunek, wiele możliwości

Prawo należy do najbardziej atrakcyjnych kierunków humanistycznych. Pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy przydatnej w każdej dziedzinie życia, a także stały rozwój zawodowy. Dyplom prawnika często zapewnia atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz lukratywną posadę. Ponadto konkurencyjność na rynku pracy w tym zawodzie nie jest duża, a doskonalenie umiejętności zawodowych stwarza dalsze możliwości rozwoju.

Prawo – interesujące studia dla wybitnych studentów

Kandydaci muszą ukończyć szkołę średnią i otrzymać świadectwo maturalne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że studia prawnicze w WSAiB w Gdyni znajdują się na czołowych pozycjach w rankingach uczelni wyższej "Gazety Prawnej", a także według raportów Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmując pierwsze miejsce wśród niepublicznych uczelni na Pomorzu. Absolwenci studiów prawniczych  w WSAIB mają doskonałe kompetencje i przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie prawnika.

Zajęcia praktyczne – udział w rozprawach sądowych

Program studiów prawniczych można podzielić na zajęcia teoretyczne prowadzone w formie wykładów oraz obowiązkowe kształcenie praktyczne,  które oznacza udział w 30 rozprawach sądowych w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych w każdym semestrze. Poza tym studenci biorą udział w cyklu proseminariów zatytułowanych „Rozprawy uczelniane". To ekscytująca metoda kształcenia, która ma miejsce w zrekonstruowanej sali sądowej znajdującej się na terenie uczelni. Studenci biorą czynny udział w inscenizowanych procesach i mają sposobność odgrywania poszczególnych ról - sędziego, oskarżyciela, powoda, pozwanego i adwokata. To niezwykle interesujące zadanie pozwala oswoić się z tajnikami przyszłego zawodu.

Gwarancja wszechstronnego wykształcenia

Absolwenci wydziału Prawa poznają także zasady funkcjonowania gospodarki rynkowej, dzięki czemu mogą współpracować z różnymi przedsiębiorcami na terenie Unii Europejskiej spełniając funkcję prawnika menedżera, radcy prawnego lub doradcy podatkowego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop