Zamknij

W co ubrać się pierwszego dnia w nowej pracy?

15:17, 01.12.2019 | materiały partnera

Pierwszy dzień w nowej pracy to nie tylko ciekawość obowiązków i współpracowników. To również odrobina stresu związanego z niepewnością miejsca. U wielu osób potęguje go problem dotyczący wyboru odpowiedniego ubrania. Każdemu zależy na tym, by zaprezentować się profesjonalnie, odpowiednio do kompetencji i zajmowanego stanowiska.

Profesjonalne pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Prawdopodobnie zasada ta krąży po Twojej głowie już od chwili odpowiedzi na oferty pracy. Być może pojawiła się ona już wcześniej, na etapie przeglądania ogłoszeń publikowanych na stronach internetowych typu Pracuj.pl.

Proces rekrutacji masz już za sobą. Znane są już zaprezentowane przez Ciebie mocne strony. To one przekonały szefa, że dana praca czeka właśnie na Ciebie. Pierwszego dnia utwierdź go w tej decyzji, a współpracownikom pokaż, że nie była ona przypadkowa. Zadbaj o profesjonalny i schludny wizerunek. To nie tylko odpowiednio dobrane ubrania, ale też higiena osobista.

Nie wyróżniaj się strojem

Zanim pójdziesz pierwszego dnia do pracy sprawdź, czy nie obowiązuje tam określony dress code. Pamiętaj, że nie ma od niego odstępstwa. Brak oficjalnych wytycznych nie oznacza, że nie ma żadnych zasad. Zapytaj o to osobę, z którą utrzymujesz kontakt przed rozpoczęciem pracy.

Zadbaj o to, by na początku nie wyróżniać się z grupy współpracowników. Mocne akcenty kolorystyczne zostaw w domu, jeśli w biurze preferowana jest stonowana kolorystyka. Na takie ekstrawagancje przyjdzie czas.

Unikaj przesady w każdym wydaniu

Jedną z ważniejszych zasad, jakimi warto kierować się szykując zestaw ubrań na pierwszy dzień w nowej pracy, jest umiar. Zarówno nadmierny luz, jaki i przesadna elegancja mogą zrobić kiepskie wrażenie. Charakter i styl kreacji dobierz odpowiednio do miejsca, w którym rozpoczynasz pracę. Do kancelarii załóż garnitur, do biura koszulę i schludne dżinsy.

Nieco więcej możliwości, ale też idących za tym problemów, mają panie. Spódnica czy spodnie? Bluzka czy koszula? Marynarka czy sweterek? Zasada jest taka sama – wybierz ubranie odpowiednio do miejsca i dress codu. Reszta zależy już od indywidualnych preferencji. Ważne, by czuć się komfortowo ubranym, a nie przebranym.

Ubranie przygotuj wcześniej

Zestaw, jaki planujesz założyć do pracy, przygotuj dzień wcześniej. Ubranie uprasuj i sprawdź, czy nie ma na nim plam. Obejrzyj szwy i guziki. Sprawdź, czy wszystkie elementy zestawu pasują do siebie i jak w nim się prezentujesz.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© infomogilno24.pl | Prawa zastrzeżone