Zamknij

Czy zabiegi estetyczne są bezpieczne?

12:16, 08.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:16, 08.06.2022

Wpływ na bezpieczeństwo podczas zabiegów medycyny estetycznej ma wiele czynników. Najważniejsze jest, aby zostały spełnione wszystkie warunki bezpieczeństwa i higieny w gabinecie, a sam zabieg powinien być wykonany przez certyfikowanego, wykwalifikowanego specjalistę. Musimy również pamiętać o tym, że medycyna estetyczne nie służy leczeniu, lecz poprawie urody oraz niwelowaniu niedoskonałości. Mimo wszystko wszelkiego rodzaju zabiegi muszą być wykonywane przez lekarzy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Czym charakteryzują się zabiegi medycyny estetycznej?

Działanie medycyny estetycznej jest widoczne w momencie, gdy przestajemy być zadowoleni z efektów zewnętrznej pielęgnacji. Jest ono dogłębne i dociera do tych struktur, które nie otrzymują substancji odżywczych dostarczanych np. w kremie. Większość preparatów jest dostarczana do organizmu poprzez iniekcję, czyli wkłuwanie. Można także poddać się zabiegom laserowym czy ultradźwiękowym.

Tego rodzaju zabiegi są niezwykle skuteczne, jednak każda ingerencja podskórna może nieść za sobą ryzyko powikłań. Jeśli jednak wszystkie warunki higieniczne i sanitarne są spełnione, a osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednie kwalifikacje i korzysta z certyfikowanych preparatów, które dostarcza sprawdzona hurtownia medycyny estetycznej, wówczas możemy być spokojni o swoje zdrowie i wygląd.

Jak zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas zabiegów?

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, który gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo, są uprawnienia osoby wykonującej zabieg. Przede wszystkim powinna ona być lekarzem i posiadać kwalifikacje pozwalające na zajmowanie się medycyną estetyczną. Osoba, która decyduje się na konkretny rodzaj ingerencji w swoją skórę, powinna również zostać zakwalifikowana przez lekarza. Oznacza to, że należy dobrać dla niej najlepszą metodę wprowadzania substancji zawartych w odpowiednio dopasowanych preparatach.

Wiedza i doświadczenie lekarza powinny pozwolić na wykonanie zabiegu bezpiecznie i komfortowo dla obu stron. Ważne jest, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu, a jego dyskomfort był zminimalizowany. Lekarz powinien również uważnie obserwować, czy u pacjenta nie występują niepożądane reakcje organizmu, np. alergie. Odpowiednio przygotowany specjalista nie tylko zapobiegnie powikłaniom, ale też w nagłych i niespodziewanych przypadkach będzie umiał odpowiednio zareagować.

Jak uniknąć powikłań?

Powikłania mogą mieć wieloraką postać, np. alergie lub podrażnienia, zakażenia i infekcje czy też niepożądane efekty estetyczne. Można im zapobiec na kilka sposobów, a jednym z nich jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. Dotyczy on jego stanów chorobowych, uczuleń, przyjmowanych leków oraz ogólnego samopoczucia. Wszystkie te czynniki mogą mieć ogromny wpływ na finalny efekt zabiegu. Istotne jest też regularne wyjaławianie i sterylizowanie narzędzi w gabinecie oraz w miarę możliwości korzystanie z jednorazowych akcesoriów zabiegowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%