Zamknij

Na czym polega podbijanie fundamentów i zszywanie ścian murowanych?

art. sponsorowany + 13:39, 18.12.2024 Aktualizacja: 13:40, 18.12.2024

W wielu przypadkach niezbędne staje się szycie ścian i podbijanie fundamentów nowoczesnymi metodami. Warto powierzyć te czynności specjalistom z wiedzą i doświadczeniem, którzy wykonają sprawne i niezawodne działania. Co trzeba wiedzieć o zszywaniu ścian murowanych? Jak odbywa się taki proces? Na czym polega podbijanie fundamentów nowoczesnymi sposobami?

Zszywanie ścian murowanych

Pękające ściany to spory problem w wielu budynkach. Z pomocą przychodzi zatem zszywanie ścian murowanych, które odbywa się w kilku krokach:

  • Badania i dobranie rozwiązania - specjaliści mają za zadanie ocenić rodzaj i wielkość uszkodzeń. To pozwala przygotować projekt, dobrać technologię, sprzęt i ilość potrzebnego materiały do zespojenia ścian. 
  • Bruzdowanie/wiercenie - spore znaczenie w przygotowaniu podłoża pod zbrojenie na wykonanie otworów z użyciem specjalnych urządzeń. Koniecznością staje się stworzenie odpowiednich warunków, pozwalających na chemiczne wklejenia zbrojenia w danym ułożenia dla optymalnego wzmocnienia ściany. Efektem jest tutaj zwiększenie jej stabilności, bezpieczeństwa i wytrzymałości. 
  • Szycie ścian - najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zamocowanie prętów zbrojeniowych z pomocą masy chemicznej. Są one trwale zespojone z podłożem, dlatego mamy pewność odpowiedniego zszycia elementów popękanych ścian. 

Pamiętajmy o tym, że zbrojenie wklejone chemiczne to niezawodna opcja, gwarantująca bezpieczeństwo utrzymania integralności ściany w danym miejscu przez długi czas.

Podbijanie fundamentów

Kolejna ceniona usługa specjalistów to podbijanie fundamentów. Kiedy stosuje się takie rozwiązanie? Może ono dotyczyć chęci zwiększenia dopuszczalnych obciążeń lub zewnętrznych przyczyn (błędy projektowe, zbyt płytkie posadowienie fundamentów pod względem strefy przemarzania). Niezawodne iniekcje geopolimerowe są innowacyjnymi metodami naprawy i wzmocnienia budowlanych konstrukcji - polegają na wprowadzeniu specjalnego materiału geopolimerowego do podłoża pod stopę fundamentu, aby zwiększyć stabilność i nośność. Plusem jest to, że stosowane geopolimery odznaczają się świetnymi właściwościami wytrzymałościowymi i wiążącymi. Tradycyjne metody naprawy fundamentów bywają skomplikowane i czasochłonne, dlatego warto postawić na szybkie i mało inwazyjne propozycje. Iniekcja geopolimerowa jest jednoznaczna z ograniczeniem zakłóceń w funkcjonowaniu budynku, gdyż prace można z powodzeniem wykonać z minimalną ingerencją w istniejącą infrastrukturę i bez przeprowadzania ciężkich czynności budowlanych. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie cieszy się coraz większym uznaniem wśród wielu osób. 

Jakie efekty daje wykonanie iniekcji geopolimerowej? W tym wypadku można liczyć na:

  • Naprawę uszkodzeń fundamentów typu deformacje i pęknięcia
  • Zwiększenie nośności gruntu, przez co fundamenty są odporne na dalsze osiadanie i bardziej stabilne
  • Podnoszenie fundamentów i wyeliminowanie problemów związanych z nierównomiernym osiadaniem

Profesjonalna firma oferuje usługi tego typu najwyższej jakości, dopasowane do naszych potrzeb. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%