Zamknij

Poseł Aniśko zaniepokojony sytuacją w Strzelnie. Apeluje o znalezienie sposobu na ocalenie drzew

10:47, 11.01.2021 | MT
Skomentuj
REKLAMA

Biuro poselskie Posła na Sejm RP dr Tomasza Aniśko skierowało do mediów komunikat w sprawie apelu posła partii Zieloni do Burmistrza Strzelna w sprawie realizacji inwestycji drogowej dla zadania związanego z budową rond. Parlamentarzysta apeluje aby ocalone zostały drzewa.

Jak podaje biuro: "Znakomita większość Mieszkańców Strzelna sprzeciwia się inwestycji, w wyniku której planuje się wycięcie zdrowych, około 70-letnich kasztanowców". O sprawie ponad tydzień temu informował nowy portal w Strzelnie, www.terazstrzelno.pl.

Drzewa - będące swoistym buforem chroniącym Mieszkańców przed uciążliwościami wynikającymi z sąsiedztwa dróg krajowych DK15 i DK25, jak choćby hałas, czy zanieczyszczenie powietrza - znajdują się na terenie skweru przeznaczonego na teren budowy dwóch odległych od siebie o 50 metrów rond.

Na prośbę Mieszkańców oraz sympatyków Miasta, którzy na platformie Facebook stworzyli stronę „Strzelno-nie damy skweru”, Poseł Partii Zieloni dr Tomasz Aniśko apeluje do Burmistrza o podjęcie działań w porozumieniu z lokalną społecznością i wypracowanie sposobu na ocalenie zieleni miejskiej przed dewastacją"

Poprawienie bezpieczeństwa pieszych nie musi odbywać się kosztem przyrody. Istnieje wiele innych, tańszych i nie tak drastycznych rozwiązań jak wycięcie drzew na terenie miejskiego skweru pod budowę rond. Wysoce niezrozumiałą i nieuzasadnioną wydaje się realizacja tej inwestycji, zwłaszcza w obliczu planowanej budowy obwodnicy miasta (Strzelno znalazło się na liście Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030), która realnie wpłynie na zmniejszenie ruchu tranzytowego w Strzelnie, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa Mieszkańców.” – pisze zaniepokojony toczącą polskie miasta postępującą „betonozą”, Poseł Partii Zieloni.

- Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego, tym większe znaczenie ma dla nas każdy skrawek zieleni, każde stare drzewo. Pamiętajmy o tym, bo to na nas ciąży odpowiedzialność za przyszłość następnych pokoleń.  To od naszych decyzji dziś zależy, czy czeka je zdrowe i bezpieczne jutro w Zielonej Polsce - dodaje.

Portal

infomogilno24.pl

Napisał o tym

pierwszy

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz