Zamknij

W Mogilnie obchodziliśmy Święto Policji [ZDJĘCIA]

03:04, 13.07.2019 | M.T, ŹRÓDŁO KPP, FOT. KPP
REKLAMA
Skomentuj

 
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbył się uroczysty apel. Policyjne awanse, nagrody i wyróźnienia otrzymało w sumie 21 osób.


Tegoroczne święto obchodzone jest szczególnie. Za niecałe dwa tygodnie, przypada setna rocznica utworzenia policji państwowej, którą powołał sejm z ustawą z dnia 21 lipca 1919 roku.

- Święto Policji jest okazją do uhonorowania policjantów i pracowników Policji za ich pełną poświęcenia i oddania służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się dzisiaj (12.07) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie przy ul. Rynek 8. W uroczystości, obok funkcjonariuszy i pracowników mogileńskiej komendy udział wzięli zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów oraz innych podmiotów i instytucji na stałe współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie. Jednostkę obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, który wręczył wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne - informuje asp. Tomasz Bartecki.

W tym roku z okazji Święta Policji awanse, nagrody i wyróżnienia otrzymało 19 policjantów i 2 pracowników cywilnych. Awanse w stopniach policyjnych i wyróżnienia przedstawiają się następująco:

I.  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem z dnia 27 czerwca 2019 roku,  za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej,  Medalem Złotym za Długoletnią Służbę  odznaczył: aspiranta sztabowego Szczepaniaka Andrzeja Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę  odznaczył: aspiranta sztabowego Krzewińskiego Mariusza

II. Na podstawie rozkazu personalnego nr 2257 Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora Policji mianowany został:
nadkomisarz Rybczyński Tomasz – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie Wymienione odznaczenia oraz akt mianowania na wyższy stopień policyjny zostały wręczone podczas tegorocznych Wojewódzkich Obchodów Święta Policji  w dniu 11 lipcaw Bydgoszczy.

III. Rozkazem personalnym nr 13, z dniem 24 lipca 2019 roku Komendant Wojewódzki Policji  w Bydgoszczy mianował:

STARSZYM ASPIRANTEM Policji:
- aspiranta Czerwińskiego Jacka
- aspiranta Lisieckiego Marcina

ASPIRANTEM Policji:
- młodszego aspiranta Obiałę Krzysztofa
- młodszego aspiranta Wesołowskiego Mariusza

MŁODSZYM ASPIRANTEM Policji:
- sierżanta sztabowego Batkowską Katarzynę
- sierżanta sztabowego Źrałka Marcina

SIERŻANTEM SZTABOWYM Policji:
- starszego sierżanta Andrzejewskiego Mateusza
- starszego sierżanta Grubczak Eryka
- starszego sierżanta Perlickiego Sławomira
- starszego sierżanta Sadłowskiego Filipa
- starszego sierżanta Zakaszewskiego Piotra

SIERŻANTEM Policji:
- starszego posterunkowego Bartkowiaka Jakuba
IV. Rozkazem personalnym nr 22, z dniem 24 lipca 2019 roku Komendant Wojewódzki Policji  w Bydgoszczy mianował:

SIERŻANTEM Policji:
- posterunkowego Białek Dariusza

V. Na podstawie rozkazu personalnego nr 158 Komendanta Powiatowego Policji  w Mogilnie, z dniem 24 lipca 2019 roku na stopień starszego posterunkowego Policji mianowany został:
- posterunkowy Dolata Łukasz
- posterunkowy Greilich Paweł
- posterunkowy Wilińska Kinga

Tegoroczne obchody Święta Policji były także okazją do podziękowania dwóm pracownicom cywilnym mogileńskiej komendy, które już za kilka dni zakończą swoją aktywność zawodową i przejdą na zasłużoną emeryturę.

Panie Małgorzata Adamska i Mariola Saran w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych odebrały z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artura Malinowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podinsp. Przemysława Tulibackiego okolicznościowe listy oraz symboliczne upominki.
 

(M.T, ŹRÓDŁO KPP, FOT. KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© infomogilno24.pl | Prawa zastrzeżone