Zamknij

Pijany za kierownicą ciężarówki zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

13:51, 08.06.2021 | MT
Skomentuj

Ta podróż mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście tak się nie stało. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów doszło do zatrzymania kierowcy ciężarowego MAN-a, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.06.2021) o godzinie 12:55 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Kopce. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który zwrócił uwagą na jadący w kierunku Strzelna pojazd ciężarowy marki MAN z naczepą. Tor i sposób jazdy tira wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się we wskazany rejon. W miejscowości Kopce zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Okazało się, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,9 promila alkoholu.

Mieszkaniec Kartuz odpowie teraz za przestępstwo, czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. (KPP)

[ZT]890[/ZT]

[ZT]891[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%