Zamknij

Fałszywa policjantka dzwoniła do seniorów z Mogilna

19:01, 27.01.2021 | kpp
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (26.01.2021) mogileńska policja otrzymała dwa zgłoszenia od mieszkańców, którzy informowali o kontakcie z nimi oszustki podającej się za policjantkę.

Kobieta dzwoniąca do starszych osób na numery stacjonarne próbowała je przekonywać, że ich wnuczek spowodował wypadek drogowy.

Na szczęście w obu przypadkach oszustka nic nie wskórała, gdyż rozmówcy po krótkiej rozmowie przerwali połączenie, a o zdarzeniu poinformowali policję.

Czujność mieszkańców sprawiła, że oszustka nie zrealizowała swojego celu. Nie można wykluczyć, że takie próby mogą się powtórzyć, dlatego policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu mogileńskiego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości, czy osoba podająca się za wnuka lub policjanta jest nim naprawdę, należy rozłączyć rozmowę i samodzielnie wybrać numer telefonu kontaktując się z odpowiednią osobą czy instytucją.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

[ALERT]1611770460143[/ALERT]

(kpp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%