Zamknij

Pościg za 45-letnią mieszkanką powiatu zakończył się w Jeziorach Wielkich

11:52, 29.09.2020 | MP
Skomentuj

45-letnia kierująca peugotem chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy pod wpływem alkoholu nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Pościg za kobietą trwał ponad 2 kilometry.

- W miniony piątek (25.09.2020) przed południem dzielnicowi patrolując teren gminy Jeziora Wielkie zwrócili uwagę na pojazd marki Peugeot 407. Tor jazdy wskazywał, że siedząca za kierownicą kobieta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci dali jej wyraźny sygnał do zatrzymania, jednakże został on zignorowany. Kierująca gwałtownie przyspieszyła i zjechała w polną drogę - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie.

Kobieta zatrzymała się dopiero po dwukilometrowym pościgu. Okazało się, że 45-letnia mieszkanka nie posiada prawa jazdy, jest także nietrzeźwa. Alkotest wykazał, że ma w organizmie 1,3 promila.

- Kobieta odpowie teraz przed sądem nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, brak prawa jazdy, ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - informuje KPP.

[POGODA]1601373072587[/POGODA]


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz