Zamknij

Rząd wycofa się z budowy obwodnicy Strzelna? Parlamentarzyści chcą znać przyszłość obiecanej inwestycji

15:05, 07.11.2019 | M.T.
Skomentuj
REKLAMA

Niepokojące wiadomości docierają do naszej redakcji ze strony Patryka Kaźmierczaka, asystenta parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej. Według informacji przekazanych przez biuro poselskie wynika, że rząd może wycofać się z budowy obwodnicy Strzelna. Dzisiaj i wczoraj informacje te aktualizował na swoim portalu TVN24.pl (tutaj)

- W dniu wczorajszym w mediach została opublikowana informacja pochodząca z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotycząca budowy obwodnicy Strzelna. Urzędnicy instytucji podkreślają, że nie ma pieniędzy na budowę obwodnicy Strzelna oraz, że obwodnica Strzelna nie jest ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na kolejne lata. Planowane do realizacji prace mają ograniczyć się do budowy dwóch rond - informuje Patryk Kaźmierczak.

Stanowisko  to stoi w sprzeczności do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, który przed wyborami poselskimi obwodnicę Strzelna obiecał. Premier nazwał inwestycję "jedną z tych obwodnic, które będziemy realizowali w jak najszybszym tempie". 

[ZT]152[/ZT]

Według informacji Kaźmierczaka sprawę monitoruje senator RP-elekt Krzysztof Brejza oraz poseł na sejm RP-elekt Magdalena Łośko. Parlamentarzyści wystąpili do prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o wyjaśnienie sprawy. 

W piśmie żądają między innymi odpowiedzi na pytania:

1.Dlaczego obwodnica Strzelna nie została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych mimo obietnicy ze strony Pana Premiera?
2.Czy rozpoczęły się prace projektowe nad obwodnicą Strzelna? Jeśli tak to kiedy podjęto decyzję o rozpoczęciu prac projektowych nad obwodnicą Strzelna?
3. Kiedy obwodnica Strzelna zostanie wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych?

Na filmie portalu Strzelno Online widać jedną z najbardziej groźnych sytuacji ostatnich dni.

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

StrzelniankaStrzelnianka

1 1

Pytam się ci zrobił Brejza i Kurzawa dla powstania obwodnicy Strzelna. Co zrobił Całbecki? Strzelnianie pamiętają ich obietnice bez pokrycia. Panowie milczeć w temacie i nie przeszkadzać. Przede wszystkim nie siać kłamstwa. Tylko szczuć potraficie i ferment siać, a tyle gadacie o dzieleniu Polaków. 22:50, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój wróg.Twój wróg.

1 0

Więcej zrobił Kurzawa niż ci się wydaje. A teraz idź spac i nie pisz głupot. 00:08, 08.11.2019