Zamknij

Żegotki: Kontrola jednego z kierowców wykazała nieprawidłowości

11:05, 30.10.2019 | red
Skomentuj
REKLAMA

Inspektorzy z inowrocławskiego oddziału WTD w Bydgoszczy pełnili służbę na terenie powiatu mogileńskiego. To tam, zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy.

- W toku kontroli okazało się, że przedmiotem transportu, realizowanego z gminy Jeziora Wielkie w powiecie mogileńskim do Dulska w powiecie inowrocławskim, są odpady – jednak dokumentacja przewozowa nie dawała jednoznacznej informacji o rodzaju przewożonych odpadów. Ponadto jednostka transportowa nie była oznakowana wymaganą tablicą barwy białej z napisem „ODPADY”. Wezwani na miejsce kontroli inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy potwierdzili nieprawidłowości: zamiast zadeklarowanych w dokumentacji przewozowej odpadów wyłącznie tworzyw sztucznych o kodzie 19 12 04, w naczepie znajdowała się mieszanina odpadów tworzyw sztucznych, gumy, tekstyliów i tektury o kodzie 19 12 12 - informuje witd.bydgoszcz.pl

WIOŚ ustalili, że przedsiębiorca, do którego transportowane były odpady, nie posiada zezwolenia na gospodarowanie tego rodzaju odpadami.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o przewozie odpadów zostało wszczęte postępowanie administracyjne, a pojazd w asyście Policji i WIOŚ został zawrócony do nadawcy odpadów celem ich rozładunku i przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska .

[ALERT]1572429803226[/ALERT]

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz