Zamknij

Mężczyzna odpowie za groźby i znieważenie ratowników medycznych

11:22, 05.09.2019 | Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Mogilna zatrzymali 30 - latka podejrzanego o znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Kiedy ratownicy przyjechali udzielić mężczyźnie pomocy, spotkały ich wulgarne wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Teraz agresywnemu pacjentowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (01.09.2019) o godzinie 15:20 pracownicy mogileńskiego pogotowia  otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ulicy Hallera, który z uwagi na ranę głowy wymagał udzielenia pomocy. Po przyjeździe na miejsce dwaj ratownicy medyczni założyli 30 – letniemu mieszkańcowi Mogilna opatrunek tymczasowy i podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala w Inowrocławiu. Wtedy będący pod widocznym działaniu alkoholu mężczyzna stał się bardzo agresywny.

Używając niecenzuralnych słów zaczął ich znieważać oraz groził pozbawieniem życia. Ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić, ratownicy poprosili o pomoc policjantów.

Wulgarny 30 – latek odmówił mundurowym poddania się badaniu stanu trzeźwości. Ostatecznie zamiast w szpitalu, wylądował w policyjnym areszcie. Następnego dnia (02.09.2019) usłyszał  dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

[ALERT]1567675304318[/ALERT]

(Publikacja: asp. Tomasz Bartecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz