Zamknij

Mieszkanka naszego powiatu chciała zarobić na kryptowalutach - straciła 65 tysięcy złotych

11:54, 31.08.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Wizja szybkiego zarobku skusiła 66-letnią mieszkankę Mogilna do inwestycji na giełdzie kryptowalut. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła 65 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

W miniony piątek (27.08.2021) do komendy zgłosiła się 66-letnia mieszkanka Mogilna, która poinformowała, że wyniku oszustwa straciła 65 tysięcy złotych. Kobieta przeglądając strony internetowe natrafiła na reklamę firmy zachęcającej do inwestycji na giełdzie kryptowalut.

Wizja szybkiego zarobku skusiła 66-latkę do wysłania formularza kontaktowego. Tego samego dnia zadzwonił do niej mężczyzna mówiący z charakterystycznym wschodnim akcentem. Przedstawił się jako analityk giełdowy i zaproponował jej pomoc przy kupnie kryptowalut. Mężczyzna zapewnił, że inwestycja jest całkowicie bezpieczna, a możliwy zysk bardzo duży. Dodatkowo „pośrednik” zachęcił kobietę do instalacji na komputerze aplikacji, która miała umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami. Jak się później okazało, to właśnie w ten sposób przestępca uzyskał pełny dostęp do danych jej komputera.

[ZT]1143[/ZT]

66-latka nie posiadała własnych oszczędności, dlatego na wskazany adres e-mail przesłała kserokopie swoich dokumentów i wyraziła zgodę na zaciągnięcie w jej imieniu kredytu w banku. Oprócz tego kobieta przelała oszustowi także pieniądze pożyczone od rodziny. Niestety, zamiast obiecanych zysków, straciła łącznie 65 tysięcy złotych.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu inwestycjach. Dlatego, jeśli natrafisz na artykuł lub skontaktuje się z Tobą osoba informująca Cię o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty albo konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowalut, czy tym, że wsparcie w inwestycjach i obsłudze aplikacji zapewniają „analitycy”, którzy kontaktują się telefonicznie i pomagają w obsłudze aplikacji - zastanów się chwilę. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo!!!

[ZT]1151[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%