Zamknij

Zmarł najstarszy mieszkaniec Strzelna Bernard Janecki

10:46, 21.01.2019 | M.T.
Skomentuj
REKLAMA

O godzinie 11:30 na starym cmentarzu w Strzelnie rozpocznie się uroczystość pogrzebowa Bernarda Janeckiego. Był najstarszym mieszkańcem Strzelna.

Informacje na temat śmierci pana Bernarda przekazał Burmistrz Strzelna, Dariusz Chudziński.

- Człowiek historia. Na zdjęciu przed jednym z budynków byłego ośrodka wypoczynkowego PTTK w Przyjezierzu, który budował w  latach 50 z naszym dziadkiem Władysławem Chudzińskim.  Niech odpoczywa w pokoju - poinformował włodarz. 

Bernard Janecki urodził się 16 marca 1917 r. w Łąkiem w Gminie Strzelno, jako syn Franciszki i Antoniego, miał jeszcze trzech starszych braci. W Łąkiem ukończył szkołę podstawową, a w Mogilnie szkolę zawodową w zawodzie stolarza. Jako młody chłopak służył w 18. Pułku Ułanów Pomorskich w Grudziądzu. W 1936 roku w Strzelnie ożenił się z Elżbietą Kocinkowską, z którą dochował się sześciorga dzieci.

Przez 25 lat pracował jako kierowca w Kolumnie Transportu Sanitarnego w Mogilnie i w Pogotowiu Ratunkowym w Strzelnie.

Później rozpoczął pracę w strzeleńskim Liceum Ogólnokształcącym, gdzie był konserwatorem. Z racji wyuczonego zawodu zajmował się przede wszystkim stolarką. Do dzisiaj w gabinecie chemicznym placówki wisi wykonana przez niego tablica Mendelejewa, a pan Bernard wciąż zajmuje się stolarką i rzeźbiarstwem. Co ciekawe, na emeryturę przeszedł w wieku 92 lat. Doczekał się pięciorga wnuków i dziewięciorga prawnucząt.

[POGODA]1548063981787[/POGODA]

 

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%