Zamknij

Młodzi mieszkańcy powiatu mogileńskiego mogą otrzymać wezwanie do kwalifikacji wojskowej

17:16, 24.08.2021 | MT
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Mogileńskiego potrwa 9 dni - od 30 sierpnia do 9 września. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Mogilnie stanie w tym czasie około 220 mężczyzn z Gmin Mogilno, Strzelno, Dąbrowy i Jezior Wielkich.

Będą to przede wszystkim osoby urodzone w 2002 roku oraz urodzone między 1997 a 2001 rokiem które nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej tzw. „roczniki starsze”.

Wojsko upomina się także o kobiety urodzone w latach 1997-2002, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierają naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

Do kwalifikacji mogą zostać też wezwane inne osoby. Chodzi o te które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

[ZT]1129[/ZT]

Każda osoba podlegająca obowiązkowi kwalifikacji wojskowej otrzymała z gminy wezwanie imienne. Znajduje się w nim dokładny termin i miejsce w którym należy się stawić. Osoby które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą dokument tożsamości, dokumentację medyczną (jeśli takową posiadają), aktualne zdjęcie o wymiarach 3 x 4 cm oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Powiatowa Komisja Lekarska w Mogilnie, jak co roku, działać będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Mogilnie przy ul. Ogrodowej 10 (I piętro), telefon 52 58 88 372.

[ZT]1128[/ZT]

 

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%