Zamknij

Orkan Eunice powoduje szkody; wsparcie społeczności w SRO 8 K-PBOT

16.27, 21.02.2022 . Aktualizacja: 17.47, 21.02.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zerwane dachy, uszkodzone linie energetyczne, powalone drzewa, to tylko niektóre ze szkód wyrządzonych przez wichury, które cały ubiegły weekend przechodziły przez województwo kujawsko-pomorskie. Przy ich usuwaniu pomagali żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pierwsze poważne uszkodzenia infrastruktury, które zabezpieczali i porządkowali żołnierze, pojawiły się w pobliżu stacjonowania 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. Kilkunastu żołnierzy zostało oddelegowanych do zabezpieczenia dachu, który został praktycznie w całości zerwany na podwórze i ogrodzenie domu jednorodzinnego. Mundurowi pomagali mieszkańcom w cięciu i usuwaniu jego elementów. Na miejsce zdarzenia przybyła również Państwowa Straż Pożarna, która zajęła się zabezpieczaniem domu pozbawionego elementów zadaszenia. 

[FOTORELACJA]70[/FOTORELACJA]

Jeszcze tego samego dnia Dowódca Brygady płk Krzysztof Stańczyk wziął udział w zwołanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza posiedzeniu sztabu kryzysowego. Po zakończeniu rozmów kujawsko-pomorscy terytorialsi dostali kolejne zadania.

Samochód ciężarowo-terenowy wraz z mobilnym zespołem spalinowo-elektrycznym  z kompanii dowodzenia został wysłany do gospodarstwa rolnego w miejscowości Poledno, które po wichurach zostało odcięte od prądu. Żołnierze rozstawili i uruchomili sprzęt, dzięki czemu gospodarstwo mogło normalnie funkcjonować.

 Kolejny raz tego dnia nawiązała się współpraca z Państwową Strażą Pożarną. Mundurowi przetransportowali plandeki z magazynów Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego do kilku jednostek PSP, które następnie posłużyły do zabezpieczania uszkodzonych elementów infrastruktury.

[ZT]1793[/ZT]

[ZT]1784[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%