Zamknij

Lato w teatrze w Strzelnie

16:28, 09.07.2021 | DK Strzelno
Skomentuj

Dwudziestka czwórka dzieci w wieku 8-12 lat spotyka się codziennie w Domu Kultury w Strzelnie i w Ogrodach Norbertańskich, by wspólnie poszukiwać lekarstwa na ekranozę (łacińska nazwa to ecranosis multiplex). Jest to choroba charakteryzująca się zbyt długim przesiadywaniem przed ekranem komórki, komputera albo telewizora.

Ekranoza sieje spustoszenie wśród mieszkańców Strzelna. Ludziom zanikają m.in. umiejętności rozmowy i zabawy, czytania książek i budowania przyjaźni. Jednak banda dzielnych dzieci spieszy im na ratunek i poszukuje przepisów na stworzenie rzeczywistości podwórkowo-ogrodowej, w której ekranoza ginie.

W trakcie pierwszego tygodnia dyskutowaliśmy burzliwie nad powodami i efektami choroby. Poszukiwaliśmy też na nią lekarstwa, o którym wiedzą najwięcej bajkowe i magiczne zwierzęta. Dzieci rozwijały swoją kreatywność m.in. poszukując zwierząt mocy, wymyślając ich niezwykłe cechy i umiejętności. “Wymyśliłem bagnognoja, który mieszka w bagnie i wygląda jak drzewo. Ale jak się przyjrzysz to widać jego zęby i płetwy. Potrafi być niewidzialny” - mówi dziewięcioletni Jaś, który zainspirował się literackim Bestiariuszkiem.

Dzieci samodzielnie przygotowały plakat teatralny, stworzyły animacje poklatkowe, fragmenty scenariusza spektaklu oraz pierwsze instrumenty muzyczne. To one są autorami wpisów w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Domu Kultury. Codziennie mamy też innego redaktora dnia.

Już w przyszłą sobotę 17 lipca od godz. 11:00 Ogrody Norbertańskie przemienią się w Magiczną Dżunglę Norbertańską i Krainę Kreatywności.

[ZT]989[/ZT]

[ZT]986[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%