Zamknij

Druga edycja Wybryków Kultury w Domu Kultury w Strzelnie!

07:35, 01.07.2020 | MP, DK
Skomentuj
REKLAMA

W zeszłym roku DK realizował program Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019”. Projekt składał się z dwóch części: diagnoza społeczności lokalnej oraz realizacja inicjatyw lokalnej społeczności. W rezultacie zrobiliśmy z mieszkańcami sześć inicjatyw: „Czytaj na zdrowie”, „Karuzela zdarzeń”, „Kino pod chmurką”, „Święto Koguta”, „Strzel Nowy Festiwal” oraz „Kamieniem w wyobraźnię”. Więcej o nich można przeczytać tutaj: https://dkstrzelno.pl/dk-inicjatywy-lokalne/.

Program ten jest krokiem w stronę wizji nowoczesnego Domu Kultury, jako miejsca realizacji projektów współpracy, kulturalnych pasji oraz marzeń. Wybryki Kultury mają na celu stworzenie bliskiej współpracy ze społecznością lokalną. Chcemy rozpoznać i rozwijać zainteresowania i potrzeby w dziedzinie kultury mieszkańców, a przede wszystkim stworzyć warunki do ich zaspokajania. Likwidujemy bariery ograniczające angażowanie się społeczności lokalnej w nowych możliwościach aktywnego, oddolnego tworzenia kultury w gminie.

Oznacza to, że jeżeli posiadasz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną to program zdecydowanie dla ciebie! Twój pomysł może uzyskać wsparcie finansowe do 6,5 tys. zł bez finansowego wkładu własnego.

W tym roku roku ze środków własnych DK realizacje kolejne inicjatywy zgłoszone przez mieszkańców. Łączna kwota przeznaczona na realizację projektu to 20 000 zł. Program jest kierowany do osób indywidualnych oraz grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne. Sfinansowane zostanie od 3 do 7 inicjatyw.

Projekty inicjatyw należy składać w terminie do 31 lipca 2020 osobiście w Domu Kultury w Strzelnie lub drogą pocztową (decyduje data wpływu).

Aby uzyskać dofinansowanie konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego – do pobrania ze strony dkstrzelno.pl/do-pobrania – a także wzięcie udziału w ocenie złożonych projektów. Wszystkie szczegóły postępowania zostały określone w regulaminie, który również można znaleźć na stronie. We wniosku należy odwołać się do wyników diagnozy.

Pierwszeństwo przy wyborze będą mieć inicjatywy na nowe wydarzenia, odbywające się po raz pierwszy lub powracające po kilku latach przerwy, a także, gdy wnioskodawcą jest przedstawiciel młodzieży (do 25. roku życia) lub młodzieżowa grupa nieformalna (minimum połowa grupy to osoby do 25. roku życia). Na dodatkowe punkty można liczyć również, jeżeli wiodącą grupą docelową są osoby do 25. roku życia.

Zapraszamy na dwa spotkania przed naborem:

Warsztat pomysłów na inicjatywy odbędzie się 4 lipca 2020 o 11:00 w Domu Kultury w Strzelnie. Spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich dorosłych osób chcących przeprowadzić Wybryki Kultury w 2020 roku. Przypomnimy zeszłoroczną diagnozę, rozpoczniemy również dyskusję nad tegorocznymi inicjatywami. Zgłoszenia udziału do 2 lipca pod numerem telefonu 52 318 92 18 lub na stronie dkstrzelno.pl/events/inicjatywy/. Liczba miejsc ograniczona.

Focus młodego pokolenia odbędzie się 11 lipca 2020 o 11:00 w DKS. To spotkanie warsztatowe przeznaczone do osób poniżej 25. roku życia. Ważnym aspektem będzie poznanie aktualnych potrzeb młodzieży i młodych dorosłych z gminy Strzelno. Podczas spotkania przypomnimy i uaktualnimy zeszłoroczną diagnozę Wybryki Kultury. Zastanowimy się również jakie inicjatywy możemy przeprowadzić skierowane dla młodych.

Zgłoszenia udziału w warsztacie do 9 lipca pod numerem telefonu 52 318 92 18 lub na stronie dkstrzelno.pl/events/focus. Liczba miejsc ograniczona.

(MP, DK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz