Zamknij

Nowa wystawa Szkolnej Galerii Sztuki w inowrocławskim rzemiośle [ZDJĘCIA]

18:09, 06.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj (6.04) w inowrocławskiej Szkole Rzemiosła odbyło się oficjalne otwarcie wystawy Włodzimierza Szparagi. Prace artysty zagościły w ramach Szkolnej Galerii Sztuki. Wystawa artysty i plastyka pojawiła się w miejscu poprzednich prac dr Michała Siewkowskiego, które można było podziwiać do końca marca.

Moja wystawa to malarstwo abstrakcyjne oparte na „złotym podziale” i geometrii. Zainspirował mnie do zajęcia się tym tematem matematyk Dr. Marcus du Sautoy z Oxfordu. Jest on narratorem w filmach „Historia matematyki” i „Muzyka liczb pierwszych” TV BBC i właśnie za pośrednictwem tych filmów zaistniał pomysł stworzenia obrazów skomponowanych z wykresu liczb pierwszych i ze „złotego podziału” - podkreśla Włodzimierz Szparaga.

[FOTORELACJA]74[/FOTORELACJA]

W otwarciu wzięli udział uczniowie Szkoły Rzemiosła oraz grono pedagogiczne.

Matematyka jest wszędzie. Nie każdy być może jest do niej przekonany ale jej obecność jest niepodważalna w codziennym życiu. Tym bardziej miło gościć nam w Szkolnej Galerii Sztuki prace, które opierają się na królowej nauk - zauważył dyrektor szkoły Ireneusz Springer.

Powstanie Szkolnej Galerii Sztuki ma na celu wzbudzenie zainteresowań młodzieży twórczością plastyczną w wymiarze współczesnych dokonań artystycznych.

Mam nadzieję, że teraz moje malarstwo z moimi wykresami zainspiruje kogoś do odkrywania tajemnicy liczb pierwszych - podkreśla twórca.

Sama inicjatywa Szkolnej Galerii Sztuki ma za zadanie budować wrażliwość estetyczną przez udział i poznanie twórczości różnych artystów, a także rozmowy o sztuce w przestrzeni szkolnej.

W marcu można było podziwiać prace dr Michała Siewkowskiego. Obrazy nawiązywały do abstrakcyjnego spojrzenia na świat. 

[ZT]19675[/ZT]

[ZT]1950[/ZT]

[ZT]1942[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%