Zamknij

Wręczono statuetki w plebiscytach "Serce Mogilna" i "Wolontariusz Roku"

01:44, 19.11.2021 | tekst i zdjęcia Gmina Mogilno
Skomentuj
REKLAMA

Plebiscyt „Serce Mogilna” to pomysł honorowania osób, które w wyjątkowy sposób angażują się w pracę zawodową i społeczną oraz bezinteresownie pomagają innym. Pierwsza edycja plebiscytu „Serce Mogilna” odbyła się w 2003 roku. Jej inicjatorem i fundatorem nagrody było Stowarzyszenie „Przymierze”, a w szczególności pan Jacek Ziemnicki. Konkurs organizowany był do 2005 r. (3 edycje), po czym został wstrzymany aż do 2019 roku. Wtedy klub radnych „Prawica ziemi mogileńskiej” podjął działania aby przywrócić ten konkurs i wyróżniać wyjątkowe osoby.

Podczas tegorocznej gali kapituła konkursu postanowiła wyróżnić tytułem „Serce Mogilna”  śp. Teresę Kujawę - pedagoga, harcerkę, radną Rady Powiatu Mogileńskiego i rady miejskiej, dziennikarkę, wieloletniego prezesa Mogileńskiego Towarzystwa Kultury, współzałożycielkę i działaczkę ogólnopolskiego Stowarzyszenia Polskich Mediów w Warszawie. Śp. Teresa Kujawa była wrażliwa i otwarta na każdego człowieka, nikomu nie odmówiła pomocy. Bardzo wspierała kobiety nie tylko w działalności społecznej, ale również pomagała rozwiązywać trudne sprawy. Ciepła i niezwykle wyrozumiała. Była bardzo zaangażowana w krzewienie polskiej tradycji i kultury. Jako prezes Mogileńskiego Towarzystwa Kultury wspierała wydawnictwa książkowe dotyczące wiedzy o naszym regionie i regionalnej twórczości. Otaczała opieką lokalnych artystów. Wszystko to robiła z potrzeby serca. Statuetkę „Serce Mogilna” odebrały dzieci śp. Teresy Kujawy.

Pozostali nominowani do statuetki to:

ks. Prałat Eugeniusz Jaworski
Jarosław Gębala
Radzym Jankiewicz
Danuta Lorczak
Karol Oktabiński

Tytuł „Wolontariusz Roku” trafił natomiast do Wiktorii Stefańskiej absolwentki Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Pozostali nominowani w tej kategorii to: Julia Gawron, Maja Lenc, Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie oraz Weronika Bednarz.

Gali towarzyszył również krótki program artystyczny, podczas którego na scenie zaprezentowali się: Maja Zielińska, Marek Wolski i Sara Skorupińska. Wydarzenie poprowadził duet NiN czyli Karol Nawrot i Radosław Nowak. Plebiscyty odbyły się z inicjatywy Klubu Radnych Niezależnych.

[ZT]1420[/ZT]

[ZT]1414[/ZT]

 

(tekst i zdjęcia Gmina Mogilno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%