Zamknij

Rozstrzygnięto XI edycji Funduszu Naturalnej Energii. Powiat Mogileński z dotacjami

13:18, 20.02.2021 | MT, Powiat Mogileński
Skomentuj
REKLAMA

W wyniku rozstrzygnięcia XI edycji Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Powiat Mogileński pozyskało dotację na dwa projekty.

Powiat Mogileński otrzymał dotację w wysokości 10 tys. zł. na projekt pt „Mała retencja w Powiecie Mogileńskim” który będzie polegał na przeprowadzeniu konferencji w każdej z Gmin wchodzących w skład naszego Powiatu.

Podczas spotkań omówimy jakie działania może podejmować każdy z mieszkańców w celu zatrzymywania wód opadowych na naszym obszarze oraz na terenie własnych posesji i ich dalszego wykorzystania na naszym obszarze. Poprzez realizację projektu w każdej z Gmin naszego Powiatu założone zostaną łąki kwietne

Fundacja Powiatu Mogileńskiego otrzyma dotację w wysokości 10 tys. zł na projekt pt. „Mała retencja w Mojej Szkole”, który polega na przeprowadzeniu spotkania dla młodzieży z szkół i ośrodków wychowawczych, znajdujących się na terenie Powiatu Mogileńskiego.

Spotkanie będzie miało na celu uświadomienie młodzieży jak dużą wartość ma woda, jakie są przyczyny i skutki jej braku oraz promocje tematyki małej retencji. Fundacja zorganizuję także konkurs plastyczny z nagrodami dla uczniów i wychowanków, którego celem będzie zaprojektowanie oczka wodnego.

Końcowym efektem projektu będzie założenie oczka wodnego Wykonanie oczka wodnego pozwoli stworzyć miejsce życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Stworzone oczko wodne pomoże w prosty i skuteczny sposób zgromadzić wodę ponadto będzie doskonałym przykładem działań z zakresu małej retencji co wpłynie pozytywnie na edukacje młodzieży. Powstałe oczko wodne stanowić będzie rezerwuar wody, co ma kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu skutkom suszy rolniczej.

Wkład własny finansowy w obu projektach jest zerowy.

- Satysfakcja jest tym większa ze konkurencja była ogromna i na 221 złożonych wniosków dotacje otrzyma 48 projektów w tym 6 projektów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pełna lista zwycięskich projektów dostępna jest na stronie organizatora konkursu - informuje Powiat Mogileński. 

(MT, Powiat Mogileński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%