Zamknij

Delegaci plantatorów z Mogilna zagłosowali w wyborach do zarządu rejonowego

10:18, 03.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Kruszwicy odbyły się wybory do zarządu rejonowego w Kruszwicy w Okręgowym Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy oraz komisji rewizyjnej. Główną funkcję plantatorzy powierzyli Piotrowi Imańskiemu.

W zebraniu wyborczym wzięły udział delegacje plantatorów m.in. z Mogilna, przedstawiciele podmiotów prywatnych oraz branży cukrowniczej. Pierwotnie wśród zgłoszonych kandydatur na prezesa zarządu rejonowego znalazła się m.in. kandydatura Józefa Pawela, który odmówił ubiegania się o tę funkcję.

Wśród zgłoszonych innych kandydatur na start zdecydowały się dwóch kandydatów.

Delegacje plantatorów z poszczególnych okręgów wyborczych wybierali między dwoma kandydatami: Piotrem Imańskim z Gminy Kruszwica oraz Marek Zemełka z Gminy Inowrocław.

[FOTORELACJA]78[/FOTORELACJA]

Piotr Imański pełnił do momentu wyborów funkcję wiceprezesa związku rejonowego. To jego osobę na prezesa wybrali dzisiaj delegaci plantatorów. Na 155 uprawnionych do głosowania, swój głos oddało podczas wyborów 108 delegatów. 

Kandydaturę Piotra Imańskiego poparło 63 delegatów, a Marka Zemełkę 45 osób. Delegaci wybrali również skład zarządu, który podczas wyborów ukonstytuował się i wybrał dwóch  wiceprezesów: Leszka Derezińskiego i Józefa Pawelę. Sekretarzem nowego zarządu wybrano Edwarda Lewandowskiego.

Delegaci oprócz prezesa i członków zarządu wybrali również przedstawicieli komisji rewizyjnej. Podczas zebrania wyborczego odbyła się dyskusja na tematy bieżące.

[ZT]2200[/ZT]

[ZT]2192[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%