Zamknij
REKLAMA

Nowy policjant rozpoczął pracę w mogileńskiej komendzie

13:36, 10.05.2021 | KPP
Skomentuj

Nowy policjant rozpoczął służbę w mogileńskiej komendzie. Funkcjonariusz złożył ślubowanie, które przyjął Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie podinsp. Przemysław Tulibacki.

Teraz przed młodym policjantem kilkumiesięczny kurs podstawowy, podczas którego zdobędzie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta odbyło się w miniony piątek (07.05.2021) piątek o godzinie 14:00. Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie podinsp.. Przemysław Tulibacki odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzał za nim adept sztuki policyjnej. Funkcjonariusz ślubował: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Teraz przed nowo przyjętym policjantem szkolenie podstawowe w czasie, którego zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po nim rozpocznie służbę w macierzystej jednostce i będzie dbał o porządek w powiecie mogileńskim oraz bezpieczeństwo jego mieszkańców.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

XX

0 0

Co to za pacjent? 14:39, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%