Zamknij
REKLAMA

Policjantka uczyła dzieci przechodzić przez jezdnię

15:05, 26.02.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjantka prewencji z mogileńskiej komendy odwiedziła pierwszaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych.

Dzisiaj (24.02.2021) przed południem ważnej lekcji pierwszakom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mogilnie udzieliła policjantka prewencji. Spotkanie odbyło się na zmodernizowanym przejściu dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Starszy sierżant Magdalena Pollak przypomniała najmłodszym nie tylko podstawowe zasady ruchu drogowego, ale również starała się uświadomić im jak ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów. Po krótkiej teorii przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy w praktyce. Dzieci  pod czujnym okiem policjantki bez większych problemów poradziły sobie z prawidłowym przejściem na druga stronę. Pierwszaki doskonale wiedziały na jakim świetle należy przechodzić przez jezdnię, którą stroną ulicy należy iść, gdy nie ma chodnika oraz że po zmroku należy obowiązkowo nosić odblaski.

[POGODA]1614348380753[/POGODA]

 

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%