Zamknij
REKLAMA

Kurtko-śpiwory trafią do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie 

18:31, 15.02.2021 | MT
Skomentuj
REKLAMA

8-kurtko-śpiworów trafi do MGOPS w Mogilnie. To wsparcie jakie dostarcza dziś Urząd Marszałkowski do 16 instytucji z regionu. 

Jesień i zima to czas, kiedy pomoc osobom bez dachu nad głową staje się jeszcze ważniejsza niż w pozostałych miesiącach. Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) co roku włącza się w inicjatywy mające na celu wspieranie służb w niesieniu pomocy bezdomnym. Przedstawiciele szesnastu instytucji odebrali dziś (15 lutego) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego łącznie 200 chroniących przed zimnem kurtko-śpiworów, które przekażą potrzebującym. Zakup możliwy był dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

- Pragnę podziękować wszystkim państwu za wielkie serce, które na co dzień okazujecie potrzebującym, wypełniając misję świętego brata Alberta. Dziękuję za to, że wyciągacie do nich rękę, zwyczajnie z potrzeby serca i dostrzegacie w nich człowieka – zwracał się do przedstawicieli instytucji marszałek Piotr Całbecki.

- Miarą naszego człowieczeństwa jest to, jaki mamy stosunek do tych najbardziej potrzebujących. Jestem zbudowana tym, że profesjonalny sprzęt trafia dziś do profesjonalistów. Gratuluję determinacji i cieszę się, że w naszym województwie Was mamy – mówiła podczas uroczystości przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

- Ludzie zostali skazani na czynienie dobra – jest to najbardziej szlachetne skazanie, jakie można wyobrazić sobie w stosunku do drugiego człowieka. Historia śpiworów zaczęła się w Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Obserwując działania państwa Magdaleny i Sławomira Dworskich możemy dostrzec jak bezinteresownie człowiek może czynić dobro – podkreślił wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Kurtko-śpiwór to okrycie wierzchnie łączące w sobie kurtkę i śpiwór. Został wyprodukowany z wodo- i wiatroszczelnej tkaniny odpornej na pleśń z ocieplanym polarem. Kurtkę można traktować jako zwykłe okrycie wierzchnie, a dolną część – odpinany śpiwór – zakładać tylko do snu. Kombinezon ma kilka obszernych kieszeni oraz długie ściągacze z polaru, które zastępują rękawiczki.

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych odebrali przedstawiciele 16 instytucji z regionu:

·         schroniska dla bezdomnych w Świeciu – 10 kurtko-śpiworów

·         miejskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Toruniu – 10 kurtko-śpiworów

·         Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarządu Miejsko-Gminnego w Grudziądzu – 8 kurtko-śpiworów

·         Koła Grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – 10 kurtko-śpiworów

·         Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Bydgoszczy – 10 kurtko-śpiworów

·         parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy – 10 kurtko-śpiworów

·         Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Inowrocławiu – 10 kurtko-śpiworów

·         Brodnickiego Centrum Caritas - schronisko dla osób bezdomnych w Brodnicy – 8 kurtko-śpiworów

·         Stowarzyszenia Jesień w Koronowie (powiat bydgoski) – 8 kurtko-śpiworów

·         Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie – 8 kurtko-śpiworów

·         Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku – 8 kurtko-śpiworów

·         straży miejskiej w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku – łącznie 100 kurtko-śpiworów.

Kurtko-śpiwory powstały ramach projektu „Ciepłe serce” realizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy w partnerstwie z marką odzieżową Volcano z Osielska w powiecie bydgoskim.

W podziękowaniu za wsparcie kampanii dobroczynnej  marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski otrzymali od państwa Magdaleny i Sławomira Dworskich złoty i platynowy certyfikat.

[ALERT]1613410237369[/ALERT]

 

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%