Zamknij
REKLAMA

Jeziora Wielkie. Rozmawiali o prawach człowieka

18.19, 27.04.2022 . Aktualizacja: 18.19, 27.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z posterunku w Jeziorach Wielkich przeprowadzili pogadankę z uczniami klas IV-VI miejscowej szkoły podstawowej na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i praw człowieka.

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zagadnień dotyczących konsekwencji prawnych, jakie mogą ponieść nieletni za łamanie prawa i za zachowanie niezgodne z przyjętymi normami społecznymi.

W trakcie pogadanki młodzież dowiedziała się, czym jest demoralizacja i jakie są jej przyczyny. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat: odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnej czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole.

Policjanci wyjaśnili skutki zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników. Poinformowali o zjawisku cyberprzemocy i zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Na spotkaniu poruszyli także temat dyskryminacji oraz braku tolerancji wśród rówieśników. Wskazali, że nie wolno nikogo nierówno traktować z powodu tego, że ma inną płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię lub wyznanie, czy jest niepełnosprawny.

Policjanci przypomnieli, że wszyscy są równi, a dyskryminacja jest zabroniona przez prawo.

[ZT]2042[/ZT]

[ZT]2039[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%