Zamknij

Strzelno: Nie chcą fermy świń i przykrego zapachu. Ogłosili protest

19:52, 18.05.2020 | MT
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Strzelno chcą protestować w sprawie zamiaru budowy chlewni we wsi Łąkie. Dziś pod protestem podpisało się 205 osób. Pismo skierowane zostało  do Burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Swoją odezwę skierowali także do naszej redakcji.

Informujemy, że w dniu 18 maja 2020 r. złożyliśmy do Burmistrza Strzelna List Otwarty z podpisami 205 mieszkańców gminy Strzelno w sprawie sprzeciwu dotyczącego zamiaru budowy chlewni we wsi Łąkie.

27 kwietnia 2020 r. Burmistrz Strzelna wydał zawiadomienie o prowadzonym postępowaniu administracyjnym dotyczącym budowy budynku inwentarskiego oraz budowli towarzyszących (doręczone 7 maja 2020 r.). Niniejszym pismem zostaliśmy poinformowani, że po upływie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia Burmistrz Strzelna wyda decyzję o warunkach zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Tym samym pozwoli inwestorowi na rozpoczęcie budowy.

Od kilku lat sprawa budowy chlewni we wsi Łąkie bardzo niepokoi mieszkańców, dlatego zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do naszego Burmistrza. Od 10 maja 2020 r. czyli w przeciągu zaledwie 6 dni, do protestu dołączyło 204 mieszkańców naszej gminy.

W większości są to osoby zamieszkujące tereny pobliskie planowanej inwestycji, czyli Łąkie, Ziemowity oraz ul. Zbożową i ul. Miradzką. Dochodzą do nas sygnały, że pozostali mieszkańcy gminy Strzelno również są przeciwni budowie chlewni. Obawiają się, że gnojowica będzie wywożona wprost pod ich posesje. Jednak nie mamy już czasu na zbiórkę kolejnych podpisów, również ze względu na panujące epidemię ich zbierania jest obecnie znacznie utrudnione. 

Liczymy na pomoc i rozsądny głos w sprawie wszystkich przedstawicieli władzy. Wierzymy, że udział czwartej władzy, czyli mediów lokalnych umożliwi prowadzenie bezstronnej debaty oraz wypowiedź szerszej społeczności, której ta sprawa dotyczy.

Osobą reprezentującą mieszkańców jest pan Kazimierz Łojewski – sołtys Łąkiego.

W załączeniu przekazujemy kopię naszego listu, pismo od Burmistrza Strzelna oraz okolicznościową grafikę.

Z wyrazami szacunku,

Protestujący Mieszkańcy Gminy Strzelno

[POGODA]1589824338997[/POGODA]

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz