Zamknij
REKLAMA

Mówili mieszkańcom Mogilna aby nosili elementy odblaskowe

01:36, 19.11.2021 | KPP MOGILNO
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z mogileńskiej komendy promowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i uświadamiali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Mogilna przeprowadzili wczoraj (17.11.2021) akcję informacyjno - edukacyjną „Świeci przykładem". Stróże prawa w rejonie szkół i przejść dla pieszych przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego – pieszym i rowerzystom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok. Co prawda przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych po zmroku i poza terenem zabudowanym, jednak policjanci zachęcali, aby korzystać z nich również w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że nawet mały odblask poprawia naszą widoczność i może uratować nam życie. Osoba ubrana w odzież o stonowanych, ciemnych kolorach, bez elementów odblaskowych jest widoczna z odległości zaledwie 30-40 metrów. Natomiast pieszy mający „odblask”, staje się widoczny dla kierującego pojazdem nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

(KPP MOGILNO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%