Zamknij
REKLAMA

Ponad 400 tysięcy głosów w ramach projektu "Pod Biało-Czerwoną". Ostateczne wyniki dla powiatu mogileńskiego

19:06, 01.02.2021 | MT
Skomentuj
REKLAMA

Organizatorzy akcji "Pod Biało-Czerwoną" podsumowali działania i aktywność, która została zrealizowana w projekcie. Łącznie w Polsce udało się zebrać ponad 400t tysięcy głosów.

- dzięki Państwa staraniom udało się zebrać łącznie ponad 417 932 głosów poparcia mieszkańców polskich gmin, co oznacza, że prawie pół miliona Polaków zaangażowało się w ten łączący lokalne społeczności projekt - informuje dziś, zespół "Pod Biało-Czerwoną" Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na stronie rządowej została opublikowana lista gmin, która spełniła warunki określone w regulaminie projektu. 

- Jednocześnie zaznaczamy, że w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku - dodają organizatorzy.

Najwięcej procentowo głosów w powiecie mogileńskim zdobyła Gmina Dąbrowa. Na 100 wymaganych głosów zebrała 159 głosów poparcia (159%). Miasto Mogilno na 500 wymaganych głosów uzbierała 589 (117%). Trzecią gminą, która również spełniła warunki projektu była Gmina Strzelno. Na 100 wymaganych głosów uzbierała 112 (112%).

Jedyną gminą, która nie spełniła wymaganej ilości głosów są Jeziora Wielkie. W projekcie zagłosowały tylko 4 osoby. 

[ZT]400[/ZT]

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%